صفحه اصلياخبارتماس با دانشگاهسامانه اطلاعات تحصیلیارتباط باماسوالات متداولپرداخت الکترونیک
پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٨

      گالری تصاویر    اخبار    اطلاعیه های آموزش       لیست مدارک آماده تحویل     شرایط دریافت وام شهریه      معرفی واحد IT مرکز     اطلاعیه های کتابخانه     پرتال امور مدرسان    شماره های تماس مرکز   هفته نامه جامع   

منو اصلی

  • محرم

  • ماهك

اخبار > در سطح بندی سال جدید، بیش از دویست مرکز آموزش علمی کاربردی در کشور ارتقای سطح داشتند


  چاپ        ارسال به دوست

در سطح بندی سال جدید، بیش از دویست مرکز آموزش علمی کاربردی در کشور ارتقای سطح داشتند

معاون نظارت و سنجش دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی در ادامه دانش آموختگان این دانشگاه را افزون بر یک میلیون و 800 هزار نفر اعلام و اظهار کرد: بیش از 75 درصد از دانش آموختگان این دانشگاه جذب بازار کار می‌شوند و از این نظر هیچ کدام از دانشگاه‌های کشور با دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل مقایسه نیست. ضمن اینکه جذب 40 درصدی این دانش آموختگان در مشاغل مورد علاقه و مرتبط با رشته تحصیلی‌شان است که دستاورد مهمی است.‌

وی بر ضرورت کیفی‌سازی آموزش‌ها در این دانشگاه تاکید و تصریح کرد: خوشبختانه در سه چهار سال اخیر توجه بسیار ویژه‌ای به کیفیت آموزشی کرده و در نتیجه همین کیفی‌سازی‌ها شاهد رشد و ارتقاء این دانشگاه در کشور هستیم.

دکتر محسن محمدزاده با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات کشور، ایجاد اشتغال است، اظهار کرد: مهمترین مسئله برای ایجاد اشتغال، تربیت نیروی انسانی ماهر است که این مسئولیت به عهده دانشگاه جامع علمی کاربردی است.

وی عنوان کرد: در گذشته کمتر از 5 درصد مراکز این دانشگاه دارای سرپرست و رئیس داشتند و با برنامه‌هایی که در راستای کیفی‌سازی صورت گرفته در حال حاضر بیش از 95درصد مراکز علمی کاربردی کشور دارای سرپرست و یا رئیس قانونی مطابق با اساسنامه هستند. ضمن اینکه از نظر کیفی به ورود دانشجویان و جذب مدرسین نیز در مراکز علمی کاربردی توجه ویژه شده است.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی اظهار کرد: سطح‌بندی مراکز علمی کاربردی درکشور انجام شد و در سال تحصیلی 97 تنها 20 مرکز در سطح دو داشتیم اما با اجرای برنامه‌ کیفی‌سازی در سال جاری 230 مرکز حائز سطح دو شدند که 10 مرکز از این 230 مرکز به عنوان مراکز برتر کشور و 26 مرکز برتر استانی انتخاب شدند.

وی از افزایش مراکز در این دانشگاه در سال‌جاری خبر داد و گفت: بعد از توقف رشد کمی و کاهش جدی مراکز در کشور به اجرای برنامه‌های کیفی‌سازی پرداختیم و خوشبختانه امسال با اعطای مجوزهای جدید شاهد افزایش برخی مراکز علمی کاربردی در کشور هستیم که این مراکز از مهرماه امسال شروع به کار می‌کنند.

دکتر محسن محمدزاده از افزایش رشته‌محل‌ها در دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی دیگر از نتایج مثبت کیفی‌سازی آموزشی در این دانشگاه نام برد و اضافه کرد: تعداد رشته‌محل‌ها در این دانشگاه از 5 هزار و 333 رشته‌محل در سال 97 به بیش از 5 هزار 580 رشته محل و تعداد مراکز از 502 مرکز در سال 97 به 523 مرکز در سال 98 رسیدند.

وی از افزایش استقبال خانواده‌ها و دانشجویان از دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی خبر داد و گفت: تا سال قبل اکثریت دانشجویان این دانشگاه شاغلین بودند اما از امسال بیشتر دانشجویان و ورودی‌های مراکز علمی کاربردی‌ها در کشور دانش آموختگان دبیرستان‌ها و هنرستان‌ها هستند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی با اشاره به افزایش داوطلبان ورود به این دانشگاه ادامه داد: امسال در مقطع کاردانی بیش از 43 هزار و 300 داوطلب داشتیم در حالی که این رقم در سال قبل کمی بیش از 41 هزار نفر بوده است. ضمن اینکه هنوز امکان افزایش داوطلبان ورود به این دانشگاه در سال‌جاری وجود دارد.

وی با اشاره به برخی اقدامات این دانشگاه در راستای کیفی‌سازی آموزش‌ها گفت: سطح‌بندی مراکز علمی کاربردی، برگزاری آزمون‌های متمرکز، توجه ویژه به دروس مهارتی، انتخاب سالانه مراکز برتر و...از مهمترین اقدامات در راستای کیفی‌سازی در این دانشگاه است.

دکترمحسن محمدزاده در خصوص برنامه‌های این دانشگاه به منظور تحقق هدفگذاری‌های برنامه ششم توسعه و سوق دادن 30درصد دانشجویان کشور به سمت دانشگاه‌های علمی کاربردی اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی همه ظرفیت های مورد نیاز برای تحقق این مهم را فراهم کرده است اگرچه تحقق این مهم به میزان اقبال داوطلبان به رشته‌های فنی و مهارتی نیز بستگی دارد.

وی افزود: مراکز آموزشی این دانشگاه از محل درآمد و شهریه‌ها اداره می‌شوند با این همه دانشگاه جامع علمی کاربردی از طریق دولت لایحه‌ای به مجلس ارائه داده که سالانه اعتباری به این دانشگاه اختصاص یابد تا با کمک به مراکز علمی کاربردی زمینه کاهش شهریه‌ها نیز فراهم شود. این لایحه در کمیسیون آموزش هم تایید شده اما به دلیل مشکلات اعتباری ناشی از تحریم‌ها این اعتبار در سال 97 اختصاص نیافت. البته این دانشگاه همچنان پیگیر این لایحه است و انتظار می‌رود که نمایندگان مردم با کمک به تصویب این لایحه به کاهش شهریه‌ها و کمک به مراکز علمی کاربردی کمک کنند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از برنامه‌ریزی برای جذب دانشجویان خارجی خبر داد و افزود: در حال حاضر حدود 320 دانشجو که عمدتاً از افغانستان و عراق هستند در مراکز علمی کاربردی کشور تحصیل می‌کنند اما برای جذب دانشجویان خارجی بیشتر در مراکز برتر و به صورت پودمانی و مقطع‌دار برنامه‌ریزی خوبی صورت گرفته است و انشالله در آینده شاهد افزایش دانشجویان خواهیم بود


١٢:٣٦ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٦٥    /    تعداد نمایش : ١٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مهم
در سطح بندی سال جدید، بیش از دویست مرکز آموزش علمی کاربردی در کشور ارتقای سطح داشتند
به نقل از روابط عمومی دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان، دکتر محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه‌ جامع علمی کاربردی، درنشست خبری با روسای مراکز علمی کاربردی و اصحاب رسانه استان سمنان، با اشاره به جدی‌تر گرفتن توسعه کیفی در مراکز این دانشگاه در دو سه سال اخیر گفت: با توجه به کیفیت در آموزش ها و مهارت آموزی به دانشجویان در دانشگاه جامع علمی کاربردی،70 درصد دانش آموختگان این دانشگاه در مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی‌شان مشغول به کار می‌شوند.
 ١٢:٣٦ - دوشنبه ١١ شهريور ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
نوور برگزار کرد: رویداد کشاورزی هوشمند
رویداد استارت آپی کشاورزی هوشمند در مرکز نوآوری نوور برگزار شد
 ١٨:٤٤ - شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری رویداد کشاورزی هوشمند
مرکز نواوری و فن اوری نوور رویداد کشاورزی هوشمند را برگزار می نماید
 ١٤:١٣ - سه شنبه ٨ مرداد ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
روزهای پایانی سال ۱۳۹۷
روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ مردم استان مازندران در آزمونی سخت از بلایای طبیعی قرار گرفتند.آزمونی که این بار در قالب سیل ویرانگر قریب به ۱۳ شهرستان مازندران را دربرگرفت و چه بسا خسارات مالی و جانی فراوان برجای گذاشت
 ١٥:٢١ - جمعه ١٦ فروردين ١٣٩٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز نو آوری و فن آوری نوور افتتاح شد
مراسم افتتاحیه مرکز نوآوری "نوور" مستقر در مرکز علمی کاربردی سازه های سنگین ساری با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران و جمعی از دیگر مسئولان استانی برگزار شد.
 ١٥:٣٣ - شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
مرکز علمی کاربردی سازهای سنگین بورسیه دانشجویی می پذیرد
آغاز پذیرش داوطلبان دوره‌های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی
تولید شکلات ایرانی با خاصیت پیشگیری از سرماخوردگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی
فراخوان شناسایی و پایش کارآفرینان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد
دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از غرفه های برتر نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار معرفی شد

                                                   

 

پرسش و پاسخ دانشجویی

نظرسنجی
کدام بخش سایت برای شما مفید است؟

اخبار سایت
اطلاعیه های آموزشی
ورودی های جدید
واحد مالی
فارغ التحصیلان
معاونت دانشجویی
تماس با دانشگاه و ارتباط با ما

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 725465
 بازدید امروز : 34
 کل بازدید : 2949132
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0/1406
اوقات شرعی