صفحه اصلياخبارتماس با دانشگاهسامانه اطلاعات تحصیلیارتباط باماسوالات متداولپرداخت الکترونیک
دوشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٧

      گالری تصاویر    اخبار    اطلاعیه های آموزش       لیست مدارک آماده تحویل     شرایط دریافت وام شهریه      معرفی واحد IT مرکز     اطلاعیه های کتابخانه     پرتال امور مدرسان    شماره های تماس مرکز   هفته نامه جامع   

منو اصلی

آثار استاد مطهري

  • سال1397

  • ماهك

اخبار > دکترمحمدحسین امید در چهارمین گردهمایی روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشوراز ایجاد مراکز آموزش مشترک با مراکز معتبر بین المللی خبر داد.


  چاپ        ارسال به دوست

دکترمحمدحسین امید در چهارمین گردهمایی روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشوراز ایجاد مراکز آموزش مشترک با مراکز معتبر بین المللی خبر داد.

دکترمحمدحسین امید در چهارمین گردهمایی روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشوراز ایجاد مراکز آموزش مشترک با مراکز معتبر بین المللی خبر داد.

به نقل از روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی،چهارمین گردهمایی روسای دانشگاه جامع علمی کاربردی سراسر کشور با حضور رئیس، معاونین، مدیران و روسای واحدهای استانی و با موضوعات تخصصی، دیدگاه ها و راهبردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ترم دوم سال تحصیلی ۹۷-۹۶ و همچنین برنامه های بلند مدت بخش های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در اهواز برگزار شد.

دکتر محمد حسین امید در نشستی که با اصحاب رسانه استان خوزستان در خصوص چهارمین گردهمایی روسای دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور برگزار شد، گفت: این گردهمایی ها که سالانه در استان های مختلف برگزار می شود معمولاً تبادل اطلاعات و تجربیات، ارزیابی اقدامات گذشته و هماهنگی برای برنامه های آتی است. خوشبختانه برای سه گردهمایی پیشین که اولین آن در عسلویه برگزار شد، هماهنگی های قابل قبولی بین استان ها به وجود آمد و چند شعار محوری دانشگاه مورد تاکید واقع شد، استان ها هم در مسیر این شعارها عمل کردند.

ایجاد مراکز آموزش مشترک با مراکز معتبر بین المللی

وی با بیان این که خوزستان استان پیش گام برای انجام این نوع ماموریت های برون مرزی بوده است، عنوان کرد: ایجاد مراکز آموزش مشترک با مراکز معتبر بین المللی هم در دستور کار دانشگاه جامع علمی کاربردی قرارگرفته است و جهت انجام این ماموریت بین المللی محدودیتی وجود ندارد، چون از سوی شورای مرکزی دانشگاه برای پذیرش دانشجویان خارجی از کشورهای همجوار مجوز صادر شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: ماموریت فعالیت های برون مرزی از سوی شورای مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی به مراکز آموزشی تحت پوشش در سراسر کشور داده شده که استان خوزستان و مرکز آموزش منطقه آزاد اروند برای انجام این ماموریت پیش قدم شده است. همچنین این مجوز صادر شده تا در کشورهای همجوار نیز مراکزی ایجاد شود و در این رابطه کشورهای عراق و عمان متقاضی ایجاد مرکزآموزش علمی کاربری هستند.

توسعه کیفی در دستور کار دانشگاه جامع علمی کاربردی

دکتر محمدحسین امید تصریح کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در گذشته صرفاً از لحاظ کمی توسعه پیدا کرده بود وبه لحاظ کیفی دچار افت شده بود لیکن در دوره جدید، توسعه کمی محدود و متوقف شده و توسعه کیفی در دستور کار دانشگاه قرار گرفت وبرای دستیابی به آن هدفگذاری لازم صورت گرفته است.

وی با بیان این که نزدیک به ۴۶ هزارنفر در کشور متقاضی تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی هستند، افزود: فراخوانی در سال گذشته اعلام شد و همه اساتید علاقه مند تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی دعوت به همکاری شدند، از بین این متقاضیان ، حدود ۹ هزار نفر دررشته های مختلف ومورد نظردانشگاه پذیرفته شد.

فراخوان ثبت نام برای متقاضیان تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی

برای بهمن ماه سال جاری نیز دومین فراخوان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام می شود، رشته هایی را که مراکز آموزش نیاز به مدرس دارند، اطلاع رسانی می شود و دوباره ثبت نام از متقاضیان صورت می پذیرد، در مهلت مقرر مدارک از متقاضیان اخذ می شود و در جلسات مصاحبه با کارگروه های تخصصی، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

توجه به کیفیت گرایی و پرداختن به بحث نوآوری و فناوری در دانشگاه جامع علمی کاربردی

دکتر محمد حسین امید در بخش دیگر سخنان خود به آمار دانشجویان ورودی اشاره کرد و با بیان این که خوشبختانه امسال آمارها نشان از ارتقاء ورودی هاست، گفت: به دلیل رویه جدید دانشگاه که همانا کیفیت گرایی و پرداختن به بحث نوآوری و فناوری است، متقاضیان این دانشگاه نیز ارتقا پیدا کرده اند واین روند باز هم ادامه دارد و انتظار این است که در پذیرش جدید که بهمن ماه انجام می شود، بهترین ها جذب آموزش شوند، چرا که وقتی کیفیت ورودی ارتقا پیدا کند سهمیه بندی دانشجویان به روز می شود و جوانانی که تازه می خواهند وارد آموزش عالی شوند، سهمیه بیشتری خواهند داشت.

بازنگری برنامه های درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به پیشرفت قابل قبول محتوای درسی هم اشاره کرد و با بیان این که تقسیم کار به استان ها صورت گرفت، اظهار کرد: تمام برنامه های درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی بازنگری و به روز می شود . برخی برنامه ها در مقطع تحصیلی باید تجدید نظر شود، چرا که برخی نیاز به دوره های مقطع دار ندارند و اجرای پودمانی این دوره ها کافی است.

تقویت زیرساختها در دانشگاه جامع علمی کاربردی

وی همچنین به تاکید بر تقویت زیرساختهای دانشگاه جامع پرداخت و عنوان کرد: بازرسی و نظارتی دانشگاه نسبت به گذشته، تقویت شده و واحدهای دانشگاه جامع در تمام استان ها این نظارت را به خوبی اجرایی می کنند. البته بازرسی های سرزده از طرف معاونت نظارت دانشگاه هم انجام می شود و این موضوع به این که مراکز در اجرای برنامه های آموزش های علمی کاربردی رفته رفته منضبط تر می شوند؛کمک کرده است.

آموزش های عملی کاربردی وجه تمایز دانشگاه جامع علمی کاربردی با سایر دانشگاه ها است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشورگفت: آموزش های علمی کاربردی یک تفاوت اصلی با آموزش های نظری دارند و آن هم واحدهای کارورزی، کاربینی، کار آموزی و آموزش های عملی است، بیش از ۷۰ درصد این آموزش ها، عملی است و کمتر از ۳۰ درصد نظری است، هر کدام از دانشجویان در هر مقطع کاردانی یا کارشناسی باید حدود ۵۱۲ ساعت کاربینی و کارورزی داشته باشند، این موضوع در گذشته به دلیل نبود نظارت کافی، ضعیف شده بود که هم اکنون در دستور کار است و مراکز ملزم هستند که آموزش های عملی کاربینی و کارورزی را داشته باشند.

توسعه مراکز نوآوری و مراکز رشد / افتتاح کلینیک های کارآفرینی

دکتر محمد حسین امید عنوان کرد: توسعه مراکز نوآوری و مراکز رشد در جوار مراکز آموزش عالی علمی کاربردی از اقدامات در حال انجام است و مراکز رشد در استان ها در حال تاسیس است. در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان هم کلینیک های کارآفرینی افتتاح می شود، این مراکز رشد، محل هایی برای کمک به دانش آموختگان علمی کاربردی،توسعه کسب و کار، تشکیل شرکت های دانش بنیان و حضور در عرصه تولید است که باز هم خوزستان در این مسیر، پیش قدم بوده است.

وی در خصوص چهارمین گردهمایی دو روزه دانشگاه های جامع علمی کاربردی سراسر کشور در اهواز گفت: پس از این گردهمایی، تیم های مختلفی اعم از مشاوران کسب و کار، مشاوران حقوقی و اقتصادی برای مشاوره دانش آموختگان فعال می شوند.

کسب عنوان نمونه برای موکب (اربعین حسینی) دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در خصوص فعالیت های فرهنگی این دانشگاه گفت: توسعه فعالیت های فرهنگی در اولویت برنامه های دانشگاه جامع علمی کاربردی است نمونه آن راه اندازی موکب اربعین حسینی در خوزستان و ایلام بود، که موکب خوزستان جزو موکب های نمونه شناخته شد. به شرکت کنندگان در فعالیت های اربعین حسینی هم تسهیلاتی در نظر گرفته شد. همچنین برگزاری جشنواره های قرآنی، جشنواره های ورزشی از دیگر فعالیت های فرهنگی این دانشگاه است.

اشتغال پذیری دانش آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی

ایشان با بیان این که دانش آموختگان حوزه های مهارتی از اشتغال پذیری بهتر و بیشتری برخوردار هستند، گفت: این یک ویژگی مثبت است که دانش آموختگان بلافاصله می توانند وارد بازار کار شوند و برای خود، شغل ایجاد کنند. به همین دلیل، کمک رسانه ها به دانشگاه برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و سوق دادن جوانان به سمت آموزش های مهارتی، می تواند به فرآیند اشتغال هم کمک کند.

ترویج مهارت آموزی در دانشگاه جامع علمی کاربردی

وی در پایان سخنان خود با اشاره به ظرفیت های بی نظیر صنعتی، کشاورزی، شیلات و آبزیان و دریا استان خوزستان گفت: تلاش همه ما این خواهد بود که به ترویج مهارت آموزی و مهارت های آموزشی بپردازیم، چرا که مشکل امروز جامعه ما مشکل اشتغال و بیکاری جوانان است و با توجه به این که استان خوزستان درصد بیکاری بالایی دارد، لذا دانشگاه جامع علمی کاربردی این آمادگی را دارد تا با هماهنگی مسئولان استان و استاندار جهت احصاء نیازهای استان، آموزش و تربیت نیروی متخصص در همه بخش ها، تفاهم نامه منعقد کند.


١٢:٥٣ - يکشنبه ٢٤ دی ١٣٩٦    /    شماره : ٣٣٣    /    تعداد نمایش : ٢٦٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

اخبار مهم
آغاز پذیرش داوطلبان دوره‌های کاردانی دانشگاه جامع علمی کاربردی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی از آغاز پذیرش داوطلبان دوره‌های کاردانی فنی و کاردانی حرفه‌ای نظام آموزش مهارتی مراکز و واحدهای دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در بهمن سال ۹۷ از دوشنبه اول بهمن‌ماه خبر داد.
 ١٦:٠٢ - يکشنبه ٣٠ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تولید شکلات ایرانی با خاصیت پیشگیری از سرماخوردگی در دانشگاه جامع علمی کاربردی
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، از سوی محققان دانشگاه جامع علمی کاربردی شکلات ایرانی با خاصیت پیشگیری از سرماخوردگی تولید شد.
 ٠٩:٢٢ - سه شنبه ٢٥ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان شناسایی و پایش کارآفرینان دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد
معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی کاربردی با اعلام فراخوان، فرآیند شناسایی و پایش کارآفرینان دانشگاه را آغاز کرد.
 ١٢:٣٦ - دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان یکی از غرفه های برتر نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار معرفی شد
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار با معرفی غرفه های برتر به کار خود خاتمه داد.
 ١٣:١٨ - يکشنبه ٩ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
استقبال بی نظیر پژوهشگران و دانشگاهیان ازدستاوردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی درنوزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار
به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی مستقر درنوزدهمین نمایشگاه پژوهش، فناوری و فن بازار، دانشگاه جامع علمی کاربردی با حضور جدی و اثربخش در این نمایشگاه شرکت کرده است و مورد استقبال بی نظیر پژوهشگران و دانشگاهیان قرار گرفت .
 ١٧:٠٤ - پنج شنبه ٦ دی ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نتیجه مسابقات مناظره دانشجویی
پیام تسلیت امام خامنه‌ای درپی حادثه تروریستی در اهواز/ «دل پرکینه‌ی تروریست‌ها نمی‌تواند اقتدار ملی را تحمل کند»
آغاز پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای دانشگاه جامع علمی کاربردی ورودی مهرماه ۹۷
دانشگاه جامع علمی کاربردی در سال جدید تحصیلی دانشجوی خارجی می پذیرد
پیام ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور به مناسبت بیست و نهمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

                                                   

 

پرسش و پاسخ دانشجویی

نظرسنجی
کدام بخش سایت برای شما مفید است؟

اخبار سایت
اطلاعیه های آموزشی
ورودی های جدید
واحد مالی
فارغ التحصیلان
معاونت دانشجویی
تماس با دانشگاه و ارتباط با ما

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 714712
 بازدید امروز : 33
 کل بازدید : 2903588
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/1563
اوقات شرعی